Pamokų laikas

         1. 8.00-8.45

         2. 8.55-9.40

         3. 9.50-10.35

         4. 11.05-11.50

         5. 12.00-12.45

free counters

 

          Amsis gyvena čia -->>.

Naujienos

Rekomenduoju. Tinklalapis, kuriame ras nuoširdžios, įdomios,naudingos informacijos tiek tėveliai, mokytojai, tiek ir vaikai.

Vaikystes-sodas.lt

Kodėl tema 'vaikai ir technologijos' - apipinta mitais?
>> Read More

Savarankiškumas: ką daryti tėvų – sraigtasparnių laikais?
>> Read More

https://www.emokykla.lt/

Kodėl reikia ugdyti emocinį vaikų intelektą?
>> Read More

Lietuvos mažųjų žaidynių finalas – Jonavoje
>> Read More

Įdomu

Jei skaitau, vadinasi augu...

1-ame knygų skaitymo užrašų puslapyje pildyti:

Obelių gimnazijos

 

3 kl. mok. .....................................................................

 

knygų skaitymo užrašai

 

2014-2015 m.m.

 

Nuo 2 psl. pildomos perskaitytų knygų recenzijos

KNYGOS APRAŠYMO (RECENZIJOS) ATMINTINĖ

 

 

1.     Knygos autoriaus vardas, pavardė, tautybė.

2.     Knygos pavadinimas.

3.   Žanras (pasakų knyga, grožinė literatūra, nuotykių knyga, informacinė knyga, pažintinė knyga, fantastinė knyga, detektyvinė knyga, poezija, drama)

4.     Dailininkas.

5.     Leidykla. Kur išleista knyga? Kada knyga išleista?

6.     Puslapių skaičius.

7.     Šią knygą skaičiau ... dienų.

8.     Pagrindiniai veikėjai, jų vardai ir aprašymas, iliustracija.

9.     Kada ir kur vyksta veiksmas?

10. Dailiai nurašyk labiausiai patikusią 7-10 sakinių ištrauką.

11. Knygos reklama (Kokia tavo nuomonė apie šią knygą? Kas labiausiai patiko? O gal nepatiko? Kodėl? Ar rekomenduosi draugui šią knygą? Kodėl?).

Knygos aprašymo atmintinė. Atsisiųsti
Obelių gimnazijos.docx
Microsoft Word Document 15.2 KB

Mūsų biblioteka. Skaityk-dalinkis-skaityk.

Atokaus priemiesčio istorijos.

Shaun Tan


Aprašymas. Ar prisimeni gilumų narą, pastebėtą prie požeminės perėjos?
Lauki iš svečios šalies atvykstančio riešuto dydžio studento?
O galbūt atradai namuose vidinį kiemą, kuriame metų laikai atvirkšti?

Shaun Tan atskleidžia dar negirdėtas kasdienio gyvenimo paslaptis: pačių pasidarytus gyvūnėlius, pavojingas vestuves, bevardę šventę ir dar daug kitų. Iš viso penkiolika paprastai nepaprastų atokaus priemiesčio istorijų. Jas skaityti gali vaikai, tiek suaugę, tad nesistebėkit, jei nugara ims ir nubėgs šiurpuliukai...

Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė. Kate DiCamillo


Aprašymas: – Aš tave myliu, Edvardai, – kiekvieną vakarą sakydavo Abilena. Ištarusi tuos žodžius, ji imdavo laukti beveik tikėdamasi, kad Edvardas taip pat jai ką nors pasakys.

Bet jis neatsakydavo. Kol vieną dieną...

Ten aukštai aukštai, vandenyno paviršiuje, keleivinis garlaivis su Abilena denyje plaukė sau pirmyn. O porcelianinis triušis galų gale pasiekė vandenyno dugną... 

Taip prasidėjo nepaprasta, kupina išbandymų ir sudėtingų situacijų Edvardo Tiuleino kelionė. Kelionė, kuri tęsis tol, kol porcelianinėje triušio širdyje apsigyvens mergaitė, vardu Abilena, senas žvejys su žmona, benamis klajūnas ir šuo, berniukas, grojantis lūpine armonikėle ir jo sesutė. Kol širdis ims mylėti, atradusi gyvenimo grožį.


Elė ir draugai. Timo Parvela.


Aprašymas. Kas įdomaus šiandien nutiko Elei ir jos bendraklasiams mokykloje? Neeilinis dalykas! Griežtasis klasės mokytojas gauna paslaptingą laišką ir visas persimaino. Net mokinių išdaigos jam neberūpi. Vaikai iš karto supranta priežastį – taip keistai elgiasi tik persekiotojų aukos! Elės ir draugų pareiga – demaskuoti blogietį ir sugriauti piktus jo kėslus.

„Mes visą kelią nepastebimai sekėme mokytoją iki jo namų. Tai, žinoma, buvo gana sunku, nes mūsų buvo kone dvidešimt. Be to, Sampas su Tuku garsiai ginčijosi dėl to, kuris iš jų yra Supermenas, kuris Betmenas. Vis dėlto manau, kad mokytojas nieko nepastebėjo. Bent jau neatpažino mūsų, kai policininkas paklausė, ar mes ne jo mokiniai.“

Klasės gyvenimas neaprimsta nė minutei, o mažieji padaužos kasdien sugalvoja naujų išbandymų savo mokytojui. Ar išlaikys jo nervai iki mokslo metų pabaigos?

 

Skaityk ištrauką:

Elė ir pašėlusi klasė. Timo Parvela


Aprašymas: Gali būti, kad Elė įsimylėjo, bet Patriui atrodo, kad bučiuotis labai kvaila.
Gali būti, kad valgant svarbiausia, jog žuvų piršteliai nesiliestų su bulvių koše. 
Gali būti, kad mokykla yra valdoma ateivių, kurie ruošiasi suvalgyti protingiausius vaikus. 
Gali būti, kad tai tik eilinė diena pašėlusioje klasėje...

Močiutė plėšikė. David Walliams

 

Aprašymas. David Walliams (Deividas Valjamsas) – britų rašytojas, dėl kurio juokingų ir įdomių knygų visi Jungtinės Karalystės vaikai eina iš proto! Jis jau parašė šešias knygas, kurios išverstos į daugiau kaip 30 kalbų ir milijoniniais tiražais parduodamos visame pasaulyje.

Kiekvieną penktadienį Beno laukia vis tas pats košmaras: tėvai jį palieka pas močiutę. Tai – nuobodžiausi penktadieniai pasaulyje. Kodėl? Todėl, kad Beno močiutė nenori nieko daugiau, tik žaisti žodžių loto ir valgyti kopūstus. Be to, ji ir dvokia kopūstais (tik to negalima sakyti garsiai).
 Tačiau Benas nežino, kad ji: 1) kadaise buvo garsi brangenybių vagilė; 2) visą gyvenimą rezgė planą, kaip pavogti Karūnos brangenybes ir dabar jai reikia Beno pagalbos. Taigi – nuotykiai prasideda!
“Močiutė plėšikė” – puiki istorija, kupina linksmų piešinių, kvailų žodžių ir netikėtumų kiekviename puslapyje.

Žiurkainis.  David Walliams

Aprašymas. David Walliams (Deividas Valjamsas) – britų rašytojas, dėl kurio juokingų ir įdomių knygų visi Jungtinės Karalystės vaikai eina iš proto! Jis jau parašė aštuonias knygas, kurios išverstos į daugiau kaip 30 kalbų ir milijoniniais tiražais parduodamos visame pasaulyje.
Jei jau skaitei „Močiutę plėšikę” ir „Berniuką milijardierių”, pasiruošk susipažinti su Zoja.
Zojos gyvenimas tikrai nesaldus. Ir štai kodėl:
Jos mama mirusi, o pamotė Šila – tokia tinginė, kad nesugeba pati net nosies nusišnirpšti.
Mokykloje jai gyventi neduoda bjaurioji Tina Trots. Ji gerokai vyresnė, todėl gali ramiai spjaudyti Zojai ant galvos.
Vienintelis jos draugas ir paguoda – žiurkėnas. Tačiau neilgam…
O blogiausia, kad ją persekioja bjaurusis Bartas su savo furgonėliu. Jis medžioja žiurkes. Nesakysime, kam. Bet tikriausiai jau numanai, KĄ jis iš jų daro?
Tai štai – kai atrodo, kad blogiau būti jau nebegali, Zoja stoja į kovą. Pasirodo, ji tikra drąsuolė. Ir dėl savo žiurkėno padarytų viską.
„Žiurkainis” – įkvepianti drąsos, liūdna ir… labai juokinga istorija.
 

Berniukas milijardierius. David Walliams

Aprašymas. David Walliams (Deividas Valjamsas) – britų rašytojas, dėl kurio juokingų ir įdomių knygų visi Jungtinės Karalystės vaikai eina iš proto! Jis jau parašė šešias knygas, kurios išverstos į daugiau kaip 30 kalbų ir milijoniniais tiražais parduodamos visame pasaulyje.

Susipažink: Džo Spadas. Jam dvylika metų. Jis milijardierius. Jis turi viską, kad būtų laimingas. Milijardą priežasčių, tiesą sakant. Aišku, tai tik dėl to, kad Džo yra turtingas. Negali net įsivaizduoti, koks turtingas. Jis turi nuosavą kino teatrą, vandens atrakcionų parką, ryklį akvariume, vairuoja asmeninį Formulės-1 automobilį ir skraido privačiu lėktuvu. Kai nori. Jis turtingiausias dvylikametis visoje šalyje.
Taip, Džo gali turėti viską, ko tik įsigeidžia. Tačiau yra vienas dalykas, kurio jam tikrai trūksta: draugo…


„Berniukas milijardierius” – labai juokinga istorija apie rimtus dalykus.
 

Tas vienintelis Aivenas. Istorija apie draugystę ir viltį.

Katherine Applegate


Aprašymas.

Geriausia 2013 metų knyga vaikams

Pasakojimas apie draugystę, drąsą ir viltį.

Knyga, kurią turėtų perskaityti ne tik gorilų fanai.

Gorila Aivenas jau kone trisdešimt metų gyvena stikliniame narve prekybos centre. Jis beveik nebeprisimena laisvo gyvenimo džiunglėse ir per daug neliūdėdamas leidžia dienas už stiklo, žiūrėdamas televizorių, stebėdamas į jį spoksančius žmones ir paskui juos aptarinėdamas su savo gerais draugais – benamiu šuneliu Bobu ir pagyvenusia dramble Stela. Dar jis labai mėgsta piešti, nes jis – gorila menininkas. Taip Aivenas gal būtų sulaukęs ir senatvės, laikydamas stiklinį narvą savo tikraisiais namais ir abejingai jame tūnodamas. Jei ne Rubė. Mažytė drambliukė, vieną dieną atvežta į prekybos centrą linksminti pirkėjų. Linksma ir švelni mažylė sudrebina nusistovėjusią bičiulių kasdienybę ir atveria jiems akis: vieta, kurioje jie gyvena, visai ne namai, o gryniausias kalėjimas. Ir bičiuliai supranta – jie privalo padaryti viską, kad bent Rubė iš jo ištrūktų. Netrukus gerasis gorila susivokia, kad moka piešti, ir jo galvoje gimsta genialus planas. Šis planas pakeis ne vien Rubės gyvenimą...

Ši JAV rašytojos Katherine Applegate (Ketrin Eplgeit) knyga pagrįsta tikra gorilos Aiveno istorija. Afrikos džiunglėse gimęs Aivenas, prieš patekdamas į Atlantos zoologijos sodą, beveik trisdešimt metų praleido prekybos centre, uždarytas stikliniame narve. Šviesus, vietomis liūdnas, bet labai viltingas ir optimistiškas pasakojimas apie Aiveno ir jo draugų likimą privers naujomis akimis pažvelgti į gyvūnų pasaulį ir ilgam pasiliks širdyje.

Knyga „Tas vienintelis Aivenas“ 2013-aisiais buvo išrinkta geriausia metų knyga vaikams ir apdovanota „Niūberio“ medaliu.

Daugiau apie Aiveną, knygą ir jos autorę sužinoti galite apsilankę interneto svetainėje

http://theoneandonlyivan.com

Daugiau -->>

Baisus dalykas, nutikęs Barnabiui Broketui.
John Boyne (Džonas Boinas)

Aprašymas. John Boyne (Džonas Boinas) – garsus airių rašytojas, aštuonių knygų suaugusiems ir keturių vaikams autorius. Jo knygos išverstos į 46 kalbas.
Barnabis – paprastas aštuonerių metų berniukas, augantis pačioje paprasčiausioje šeimoje su broliu ir seserimi. Jis geras ir labai paklusnus. Tik viena bėda – Barnabis… skraido. Tai labai nepatogu, net į mokyklą tenka eiti su smėlio pripilta kuprine, kad nepakiltų nuo žemės. Ir tai labai nepatinka jo tėvams, kurie labiausiai pasaulyje bijo išsiskirti iš kitų. O vieną dieną nutinka baisus dalykas… Kaip tik tada prasideda Barnabio, skraidančio berniuko, kelionė aplink pasaulį. Jis sutinka daug keistų žmonių, susiranda naujų draugų, kurie, kaip ir jis, yra truputį kitokie. Jie Barnabį išmoko įvairiausių dalykų. Svarbiausia pamoka – nereikia bijoti ir gėdytis būti tokiam, koks esi, nesvarbu, kad esi kitoks.

Skaičiau, verčiau, verkiau... ir juokiausi. Vos užvertusi paskutinį puslapį, pradėjau ilgėtis Barnabio. Norėčiau, kad šią knygą paskaitytų ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai. Tam, kad pakėlę galvas nuo pilkos kasdienybės, kitaip pažvelgtų ne tik į savo vaikus, bet ir į džiugią mus supančio pasaulio įvairovę. Dabar, kai man liūdna ar nuobodu, pakėlusi akis ieškau to mažo berniuko, pro stoglangį kylančio į žvaigždėtą nakties dangų – jo laukia nauji draugai, neįtikėtini nuotykiai ir dar nematyti kraštai. Jis tarsi sako man – juk viskas dar prieš akis!
Violeta Palčinskaitė, knygos vertėja

Nepaprasta milžiniškos kriaušės istorija.

Jakob Martin Strid

Aprašymas. Katinas Mičas su drambliu Sebastianu žvejojo... Staiga – OOO! – užkibo butelis!
Jame – laiškas nuo dingusio miestelio mero! Iki tol nieko nebuvo girdėti, kur ir kaip jis prapuolė...
O dabar laiške meras prašo atlikti kai ką svarbaus. Kas galėjo pagalvoti, kad tai bus neįtikėtinų NUOTYKIŲ pradžia?
Šiurpusis Jūrų Drakonas, piratai ir milžiniška kriaušė – tai dar ne viskas, su kuo gali susidurti iki tol ramiai gyvenę Mičas su Sebastianu.
Ar užteks jiems drąsos įveikti visus iššūkius?


About | Privacy Policy | Cookie Policy | Sitemap
Obelių gimnazija. Mokytoja Dalia Skeirienė.